Ľubovoľný parfém so zľavou 20%

Superzľava 20 % na kompletný sortiment internetovej parfumérie www.refan.sk. Parfémy, parfumované sprchové gély a balzamy.


Voľných je ešte 57 ks
Kupóny možno zakúpiť do 31. júla 2013
Ostáva ešte
ref-620x200

  •   parfém podľa vlastného výberu
  •   55 značiek, viac ako 200 vôní
  •   zľava platí na všetok tovar, aj kozmetiku
  •   zľava platí aj na tovar v akcii
  •   zľavu si uplatníte v e-shope na www.refan.sk
  •   po zakúpení zľavy vám príde e-mailom a smskou kód
  •   ktorý použijete pri nákupe v e-shope
  •   kód sa zadáva v nákupnom košíku

Zľavu si uplatníte tu:Telefón:
E-mail:
Web:

Ide o parfémy značky ZAG-ZODIAK (www.zag-zodiak.sk), ktoré sú inšpirované vôňami známych svetových značiek. Parfumy sa vyrábajú z rovnakých ingrediencií a rovnakým postupom ako originálne parfémy známych značiek. Nejde o žiadnu čínsku napodobeninu, základné zložky – esenciálne oleje – sú vyrobené vo Francúzsku s vizitkou Fragrance of France. Parfémy sú miešané v Bulharsku, krajine, ktorá je najväčším producentom ružového oleja. Elegantné flakóny sú výsledkom práce talianskych dizajnérov a rakúskych sklární.


O PARFÉMOCH

Čo je to parfém, toaletná a kolínská voda?

Parfém obsahuje 15 až 30% vonnej kompozície, toaletný parfém, alebo Eau de parfum 8 až 15% kompozície, toaletná voda, alebo Eau de toilette 4 až 8% kompozície v koncentrovanom liehu. Kolínská voda (Eau de cologne) obsahuje 3 až 5% kompozície v zriedenom, často 70%-tnom liehu (obsahuje 70% ethanolu).

Ako si vybrať správny parfém?

Predovšetkým podľa vlastného vkusu. Nikdy nevyberáme vôňu podľa „vzorky“ pripraveného aplikáciou parfému, alebo podobného výrobku napr. na vatový tampón alebo do krytu spreja, ktorý je potom dlhšiu dobu vystavený voľne na vzduchu. Takáto „vzorka“ vône neodpovedá vône výrobku v uzavretom obale. Parfumérie, ktoré majú vzorky na vatičkách, odporúčame obchádzať!

Odborníci sa zhodujú v tom, že vôňu by sme mali vždy skúšať na vlastnej pokožke. V žiadnom prípade nestačí privoňať si k testovaciemu papieriku alebo flakónu! Najlepšie je vraj parfém aplikovať na zápästie z dostatočnej vzdialenosti a po chvíli, keď vôňa trochu vyprchá, privoňať si len raz – dlho a zhlboka. Mali by sme počkať aspoň dvadsať minút, v ideálnom prípade až hodinu, aby sa uvoľnili všetky jej tóny.

Nikdy nepoužívajte viacero parfumov zároveň, pretože každý je sám osebe harmonický celok. Keď sa navoňavkujete viacerými parfémami, poruší sa charakter jednotlivých vôní a výsledok môže vyznieť veľmi nepríjemne.

Je pravda, že rovnaký parfém má na každom inú vôňu?

Áno, je to pravda. Každý človek má svoju vlastnú špecifickú vôňu. Závisí to na vlastnostiach jeho pokožky, spôsobu výživy a životných zvyklostí. Parfém, ktorý u jedného používateľa vône veľmi príjemne, môže na pokožke iného používateľa pôsobiť úplne odlišne.

Mení sa vôňa parfému, keď používateľ zje ostro korenené jedlo?

Vôňa parfému sa nemení, mení sa však vôňa pokožky, ktorá vyžaruje vôňu metabolické premeny požitého pokrmu. Tato zmena je príčinou toho, prečo v komplexe s voňou parfému vyznieva celkový dojem odlišný od vône parfému samotného.

Ako a kde sa má parfém „nosiť“?

Je to predovšetkým otázka koncentrácie. Použije sa ona zaužívaná kvapka nanesená za ušným lalôčikom, je tím spravidla chápaný parfém. Všeobecne sa parfém nanáša na miesta, kde je pod pokožkou najviac krvných vlásočníc, tj. do lakťovéj jamky , ale i do podkolenia – do miest, kde je pokožka najteplejšia a kde sa vôňa parfému plno rozvinie. Parfém sa tiež nanáša na vlasy, tesne nad pokožku hlavy. Mimoriadne dobre vyniká parfém na odevoch z prírodných materiálov a na kožušinách, nedoporučuje sa však nanášať jej napr. na biele a svetlé odevné súčasti, obzvlášť nie na prírodný hodváb.

Ako dlho je parfém použiteľný a ako sa pozná, že práve teraz v poriadku?

Nie je flakón s používaným parfémom vystavený účinku denného svetla a teplotám vyšším ako asi 20°C, vydrží 2 roky i viacej. Parfém, ktorého farba sa mení, väčšinou na tmavší odtieň a okolo jeho uzáveru sa usadzuje živicový prstenec, je spravidla starý. Aj kyslá a živicová vôňa signalizuje, že parfém má svoju dobu použiteľnosti už za sebou.

Kam ho nanášať?

Vône sa najintenzívnejšie rozvíjajú na bodoch, kde sa dá nahmatať pulz. Najteplejšie a najväčšmi prekrvené sú – vnútorná strana zápästia, kolien a členkov, lakťová jamka, ušný lalôčik, hrdlová jamka, oblasť kľúčnych kostí. Ideálne je parfém použiť hneď po osprchovaní, veľmi efektné je nastriekať si ho na čerstvo umyté vlasy. Alkohol sa z nich po chvíli odparí a na vlasoch ostanú iba vonné oleje, takže sa nevysušia. Vône sa dobre držia na vlne, hodvábe a iných prírodných materiáloch, ale nezabúdajte, že parfém môže na vašom odeve zanechať škvrny.

Ako si vybrať správnu vôňu?

Zjednodušený výber podľa slnečného znamenia alebo podľa iného kľúča nás väčšinou sklame. Každý z nás má svoj neopakovateľný štýl, ktorý vyjadruje našu osobnosť a vôňa by ho mala dotvárať. Pre každého je vhodná iná vôňa, sme rozdielni a na každom z nás vonia rovnaký parfum inak. Je to ovplyvnené osobnou vôňou tela, ktorá sa z času na čas, vďaka hormonálnym zmenám, mení. táto vôňa môže byť ovplyvňovaná aj inými faktormi, napríklad zložením stravy, ročným obdobím, dennou dobou a príležitosťou, pri ktorej vôňu používame, hrá pri výbere veľkú úlohu. Na deň volíme radšej slabšiu koncentráciu a ľahké, svieže citrusové, ovocné a kvetinové vône, ktoré sú príjemnejšie tiež v letnom období. V zimnom období a na večerné príležitosti sa naopak môžeme zahaliť do intenzívnejších, sladších či korenistých, tajomných orientálnych vôní. Veľkú úlohu pri výbere hrá tiež tvar a farba flakónu, pretože aj naše oči nakupujú!